Otevření turistické sezóny Tábor

Dnešní slunečnou sobotu proběhlo „Otevření turistické sezóny v Táboře“. V rámci části pro nejmenší „Putování za pohádkou“ uspořádal náš klub OK Střelka mini závod v orientačním běhu. Úkolem účastníků bylo co nejrychleji najít co nejvíce kontrol. K hledání mohli použít i mapu prostoru, kde byly vyznačeny všechny kontroly. Zkušenější a starší mohli hledat kontroly ve stanoveném pořadí. Závod mohli účastníci zvládnou samostatně (ve skupinkách) anebo s doprovodem.

Většina zvládla nalézt všechny kontroly, jejichž průchod si zaznamenali na elektronický čip. Nejrychlejší závodník zvládl všechny kontroly najít za 2 minuty a 53 sekund. Dalších 6 účastníků zvládlo posbírat veškeré kontroly pod 3 minuty.

Nejrychlejší závodník, který dokázal proběhnout kontroly v určeném pořadí (celkově musel zvládnout delší trať s použitím mapy) dosáhl času 7 minut a 2 sekund . Závodník, přesněji závodnice chodící do první třídy zvládla tuto trať bez doprovodu.

Při mini závodě orientačního běhu bylo celkem vyčteni 125 čipů, kdy někteří závodníci běželi společně s jedním čipem.

Komu se závod líbil, může si orientační běh přijít znovu vyzkoušet 19. května do Plané nad Lužnicí v rámci 3. závodu Dětské ligy Táborska, kde bude pro nejmenší tradičně přichystána vyznačená trať lesem. Informace naleznete na stránkách závodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *