Co nás čeká v letošní sezóně

Jaro se pomalu blíží a tak přichází čas, kdy opustíme tělocvičnu a vrátíme se do lesa a to nejen na tréninky, které budou probíhat dvakrát týdně (v pátek mapový a dle upřesnění běžecký).

Kromě tréninků nás čeká řada závodů jak těch soutěžních tak těch bezplatných pro veřejnost, které pořádáme v Táboře a okolí.

Sezonu odstartujeme ještě zimně a to v sobotu 14. března orienťáckým bruslením. Takže kdo má chuť na jednoduchý orientační závod s volným bruslení může přijít v 16,45 hod. na zimní stadion v Táboře. Informace zde. (můžete i dříve tak, aby jste v 16,45 mohli už na led).

První závod v lese odstartuje dne 28. března nedaleko od Radimovic u Želče na rozšířené mapě Soukeník. Půjde o tradiční Otevírání sezony v rámci Dětské ligy. Start od 14 hodin.

Hned ten samý den na stejném místě, ale ve večerních hodinách proběhne mistrovství oblasti v nočním orientačním běhu, v rámci něhož budou připraveny i jednodušší tratě pro veřejnost.

Dětská liga bude pokračovat závodem v lese u obce Choustník. I když závod proběhne souběžně s oblastním závodem, na tradiční formát Dětské ligy to nebude mít žádný vliv. Pouze v lese se bude pohybovat více závodníků a centrum závodu bude od startu a cíle o něco dále než bývá zvykem. Následovat budou další závody Dětské ligy. Celkem proběhne tradičně 8 závodů a Závěrka. Připraveny budou čtyři tratě od té nejjednodušší faborkované až po tu nejsložitější pro zkušené závodníky.

I letos oceníme nejaktivnější a nejlepší závodníky zajímavými cenami. V rámci každého závodu bude připraven diplom a cena pro každého účastníka do 16 let.

Více informací o Dětské lize se můžete dozvědět na webových stránkách.

Kromě Dětské ligy pokračuje jarní část Kufrování pro školáky 2019/20. I tady nejlepší mohou získat hodnotné ceny. Více informací bude zveřejněno zde. V rámci Kufrování proběhne 29. dubna Na Černé u Plané nad Lužnicí okresní přebor škol. Start prvních závodníků bude od 14 hodin. Pro všechny soutěžící budou připraveny drobné ceny. Po závodě proběhne vyhlášení. Ohodnoceni budou nejlepší tři v každé kategorii. Stránky naleznete zde.

K tradičním závodům patří i Světový den orientačního běhu, který tentokrát připadl na 13. května. I letos zavítáme do Botanické zahrady Tábor. Snad nám protentokrát bude počasí více přát. Informace k závodu naleznete zde.

Samozřejmě nás čeká řada dalších závodů pro veřejnost jako například Liščí troják, MikrOB. Odkazy na bližší informace naleznete v záložce „Pořádáme“ a nebo v kalendáři akcí, kde budou informace postupně doplňovány.

Všechny akce pro veřejnost jsou nadále bezplatné.

Mimo akcí pro veřejnost nás čekají také akce oddílové. Kromě již zmiňovaných tréninků a soutěžních závodů nás čeká jarní čtyřdenní soustředění v Německu a letní týdenní soustředění.

Jako každý rok se vynasnažíme, aby byl pro naše členy sport co nejlevnější. I letos dětem budeme hradit startovné na závodech a v maximální míře se budeme snažit poskytnout příspěvek na ubytování a cestu jak u závodů tak i u našich soustředění.

Roční poplatek pro členy do 14 let i v letošním roce zůstává 200 Kč a pro ostatní 500 Kč.

Všechny tréninky jsou volně přístupné tak můžete přijít třeba jen orientační běh vyzkoušet.

Informace také v záložce tréninky.

I v roce 2020 přejeme všem pěkné zážitky s orientačním během.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *