Léto a tábory

K létu samozřejmě patří i tábory. V rámci prázdninových aktivit jsme jeden takový tábor navštívili.

Tábor, který jsme navštívili byl takový jaký má být. Bydlení ve stanech, suchá toaleta, mytí ve vodě z potoku, polní kuchyně a samozřejmě táborové hry, přespání pod širákem a další. Jednou z aktivit na táboře byl taky orientační závod, který náš oddíl pro tábor uspořádal. V novém prostoru jsme pro táborníky a naše děti připravili 2 km trať v kopcovitém terénu s množstvím skal a s malým množstvím cest.

Než se vyrazilo do lesa, všichni se seznámili s mapou, značky pro orientační běh a základy orientace v přírodě.

Táborníci běželi závod ve známém lese v okolí tábora a většina jej zvládla v pěkném čase. Trať si zaběhli i někteří vedoucí, kdy předvedli i nejrychlejší čas a to 13,55 minut. Nejrychlejší táborníci trať zvládli za velmi pěkných 16,03 minut.

V cíli pak čekal na každého účastníka perníček 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *